Josef Svoboda - Vodní zámek

Olej na plátně, 89x89 cm. Signováno vpravo dole Jos. Svoboda. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Josef Svoboda se v tvorbě orientoval na neběžné krajinné výjevy s vnitřním kouzlem. Taková byla i volba námětu pro předloženou malbu se zámkem na jezeře. Na obrazu se projevuje Svobodovo typické sjednocení palety, která vystihuje atmosféru místa a jeho vnitřní energii. Poutavou uklidňující scénu Svoboda maloval jako intimní pohled na historickou architekturu, která se odráží na hladině vody. Motiv orámování výhledu vegetací vytváří dojem, jako by byl divák sám na místě přítomen. Na malbě kromě toho jednoznačně zaujme nejen umné vyvážení barevných odstínů, ale také atraktivní rukopisná technika s patrnými stopami malířovy práce. Z obrazu promlouvá vnímavost ke vtahující kráse krajiny doplněné stavebním dílem člověka. Krajinářské obrazy Josefa Svobody se na trhu s umění zcela oprávněně těší stabilnímu zájmu.

Nejdelší strana: 108 cm

o autorovi: 1901 - 1945

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
125221. Vodní zámek
Dražba ukončena:30.10.2024 22:14:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč