Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vlevo dole Jos. Svoboda. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba restaurována. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Josef Svoboda čerpal inspiraci pro svou tvorbu v zobrazení moře. Předložený výjev ukazuje pohled na otevřené moře, na jehož hladině spatřujeme dvě lodě a menší bárku. Vysoké nebe s kupícími se mraky zabírá tři čtvrtiny obrazové plochy a odráží se na vodním povrchu. Autorův pastózní rukopis modeluje špičaté mořské vlny a nebe s jasnou barevností přitahující divákovu pozornost. Kompozici dominuje fialový odstín, který je podpořen jemnou modrou a růžovou barvou, na jejímž pozadí se výrazně vymezují zemité tóny. Nic neruší klid zobrazené scény, ve které se autorovi bezpochyby podařilo předat atmosféru mořské scenérie. Díla této tematiky provedená v takto vysoké kvalitě jsou stabilně žádána a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem.
o autorovi: 1901 - 1945
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč