Josef Svoboda - Akt před psýchou

Olej na plátně, 94x78 cm. Signováno vpravo dole Jos. Svoboda. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Předložené dílo od Josefa Svobody zobrazuje akt mladé dívky, která stojí odvracená od diváka a dívá se do zrcadla. Odraz v zrcadle dovoluje spatřit krásu nahého těla modelky, které zobrazená pozoruje s jistým obdivem a citem. Její ruce svírají dlouhé hnědé vlasy a váha těla se lehce přenáší na pravou nohu. Vidíme pohled dívky, který plně vyjadřuje emoce, skrývající se v její nitru. Je to óda na touhu, hranice mezi přítomností a snem. Autor zasazuje prostor do neutrálních zemitých odstínů, které dovolují vyniknout jemným pastelovým tónům postavy. Jasná barevnost látek vytváří doplňující akcent a dovršuje kompozici. Jedná se o mimořádně kvalitní ukázku tvorby Josefa Svobody, která je vynikající investiční a sběratelskou příležitostí.

Nejdelší strana: 120 cm

o autorovi: 1901 - 1945

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
105217. Akt před psýchou
Dražba ukončena:15.11.2023 20:40:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:30 000 Kč