Josef Štolovský - Podzimní nálada z Orlicka

Zachycení přírody patřilo k jedněm z oblíbených témat Josefa Štolovského, studenta krajinářského ateliéru Akademie výtvarného umění. Pohled do jednoho z údolí Orlicka autora prozrazuje coby zaujatého pozorovatele krajiny s typicky jasnou příjemnou paletou. Přitažlivost malby podtrhuje suverénní práce s volnými tahy štětce a bravurní vyjádření perspektivy barvou. Autorova díla se již za jeho života objevila na řadě výstav a jsou značně oceňována i dnes. Není pochyb, že se tento trend v budoucnu projeví i v rostoucí hodnotě jeho maleb.

Olej na překližce, 51x71 cm. Signováno vlevo dole Jos. Štolovský. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu pozůstalostní razítka.

o autorovi: 1879 - 1936

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

71519. Podzimní nálada z Orlicka
Zbývá:9 dnů, 9 hodin
Konec dražby:26.01.2022 20:20:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:2 400 Kč