Josef Štolovský

13486. Břízy u Vamberka

popis: Olej na kartonu, 50x75 cm, signováno vlevo dole J. Štolovský, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1879 - 1936
Narodil se v Rychnově nad Kněžnou. Studoval AVU v Praze u prof. Ottenfelda a Mařáka a dále na akademii v Mnichově. Studijní cesty podnikl do Bosny, Hercegoviny, Dalmácie, Srbska, Rumunska a Uher, posléze do Švýcarska. Byl malířem továrních architektur, vysokých pecí a ovzduší strojů i dolů. V krajinářské tvorbě ho inspirovala příroda rodných Orlických hor, Šumavy, Středohoří a Žatecka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

dražba ukončena: 25.10.2017 19:15:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 25.10.2017 10:16:59 1390