Josef Šrámek

305838. Na kopci dědiny

popis: Tempera, 15x21 cm. Signováno vpravo dole Šrámek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1971
Narodil se 6.1.1893 ve Střechovicích ve Slezsku. Malíř krajinář a odborný učitel kreslení v Ostravě. Žák umělecko - průmyslové školy na UPŠ u profesora Vratislava Hugo BRUNNERA a Josefa SCHUSSERA. Později ve speciálce u prof. O. NEJEDLÉHO a K.ŠPILLARA na AVU v Praze. Po několika studijních cestách po Německu, Itálii a Francii. Delší dobu pobýval ve Francii, člen ASVU řada výstav, zastoupen v Národní galerii v Praze, Galerii výtvarných umění v Ostravě. Usadil se v rodném Slezsku, kde se věnoval krajinářské tvorbě a vyučoval kresbu. Jeho tvorba byla nejvíce spjata s krajinou na počátku jeho tvorby krátce na Horňácku a po zbytek života hlavně se slezským venkovem, který se mu stal největším tématem.

dražba ukončena: 14.08.2020 20:04:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč