Olej na plátně, 30x21 cm, signováno vpravo dole J. Šíma, rám.
Pozn.: Rám poškozen.
Přiložena zpráva o provedeném restaurátorském průzkumu - akademický malíř Martin Martan. Ze zprávy: "Na IROVI snímcích se ukazuje velmi slabá podkresba, která byla v průběhu malby korigována autorem (pentimenty). Do signatury (iniciál Šíma) nebylo jakkoli zasahováno a je nedílnou součástí vlastní malby. Nebyly nalezeny žádné skutečnosti, které by zpochybňovaly autorství, ale závěrečné posouzení musí provést historik umění zabývající se dílem J. Šímy.
Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..
Na zadní straně rukou autora psané věnování z roku 1956.
o autorovi: 1891 - 1971
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 31 000 000 Kč.