Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x51 cm. Signováno vpravo dole Jos. Procházka. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 66 cm
Olejomalba od Josefa Procházky zobrazuje pohled na lesní přírodu. Na pravé straně obrazové kompozice vidíme jezero, které lemují vysoké stromy. Podzimní barevnost zobrazeného výjevu je pojednána prostřednictvím teplých zemitých odstínů a chladných tónů uplatněných zejména na pozadí výjevu. Rychlými tahy štětce autor oživuje statickou přírodu, uvádí výjev do pohybu. Dílo Josefa Procházky se stabilně těší vysokému sběratelskému zájmu a doporučujeme ho jako vynikající investiční příležitost.
o autorovi: 1909 - 1984
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 710 000 Kč