Olej na plátně, 120x100 cm. Signováno vpravo dole J. Písecký. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Mimořádné dílo autora, který s oblibou zobrazoval pražské náměty. Monumentálnost vstupního portálu Týnského chrámu je podtržena umístěním postavy na schodišti. Posvátnou atmosféru dokresluje zasazení výjevu do zimního období a velmi střízlivá barevnost. Dílo je zasazeno do bohatého rámu. Doporučujeme náročnému sběrateli. Dílo je vedeno jako kulturní památka, není možné jej vyvézt do zahraničí.
o autorovi: 1878, Kroměříž - 1954, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 135 000 Kč.