Nejdelší strana: 103 cm
Olej na plátně, 80x85 cm. Signováno vpravo dole J. Písecký 1915. Rámováno.
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Olejomalba „Romantická skála“ tvoří zajímavou ukázku tvorby Josefa Píseckého, jejíž stěžejní náplň tvoří zachycení přírody. První plán kompozice, která zobrazuje horskou krajinu, je zasazen do stínu. V druhém plánu se divákovi otevírá nekonečný pohled do dálky, kde jsou zobrazené mohutné skály, jejíž obrysy se ztrácejí v dálce, stromy a stezky, které vedou k úpatí skal. Kompozici uzavírají mraky kupící se nad vrcholy hor. Rychlé tahy umělcova štětce naznačují kameny v popředí a bujné koruny stromů, evokují u diváka pocit tiché chvíle v přírodě. Ve svěží barevnosti kompozice se vedle sebe organicky existují syté zelené a jemné modré odstíny, zemité a zelené tóny. Jedná se o nepochybně kvalitní dílo Josefa Píseckého a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1878, Kroměříž - 1954, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 135 000 Kč.