Olej na plátně, 115x100 cm. Signováno vpravo dole J. Písecký. Rámováno.
Velkolepé dílo jak provedením, tak také rozměrem představuje jeden z typických motivů Josefa Píseckého, který náměty často čerpal na svých cestách. Atmosféra středomoří je umocněna použitím zemitých tónů okrové a škály červené od cihlové po karmínovou, které se uplatňují v hlavním motivu a kontrastují s pastelovou modří oblohy. Krátké tahy štětcem odkazují ke vlivu impresionismu a na skvělou malířskou techniku, která autorovi umožnila dotnout se kouzla okamžiku a zprotředkovat tak nejen pouhou skutečnost, ale hlavně atmosféru. Dílo galerijní hodnoty je výbornou investiční příležitostí.
pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1878, Kroměříž - 1954, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 135 000 Kč.