Kombinovaná technika, 46x64 cm. Signováno vpravo dole Olexa Jos. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Vzadu přípis z r. 1943.
o autorovi: 1901 – 1983
Malíř, grafik, restaurátor, pedagog. Vyučil se zahradníkem a zároveň studoval kresbu a malbu u B. Šippicha, později na výtvarné škole F. Engelmüllera v Praze a v krajinářské speciálce O. Nejedlého na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor v Brandýse n. Labem. Věnoval se krajinomalbě, portrétu, zátiší a figurálním kompozicím. Zabýval se také grafikou (dřevoryty), interiérovou a reklamní tvorbou. Působil rovněž jako restaurátor, specializoval se na freskové malby a mozaiky. Byl členem spolku Purkyně. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, Tatranské galerie v Popradě a jinde.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč