Kresba, 26x19 cm, signováno vpravo dole J. Němec. Paspartováno.
o autorovi: 1922 - 2000
Narodil se v Nových Hamrech. Nejprve studoval sklářství v Železném Brodě, poté na UMPRUM u prof. Kysely. Jeho malířská tvorba je inspirovaná především rodným Podkrkonoším, Českým rájem a zájmem o staré kultury, cestováním, divadelními a hudebními zážitky (portréty herců, hudebníků). Věnoval se také restaurování.