Josef Navrátil - Převozníci na jezeře

Kvaš na papíře, 19x23 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře.

Nejdelší strana: 32 cm

Lehká pastelová barevnost, kontrast masivních skalisek s klidnou jezerní hladinou a jemné vystižení atmosféry: to jsou nejvýznačnější rysy nabízeného obrazu Josefa Navrátila. Na obraze vyniká krásné barevné řešení s plynulými přechody mezi odstíny a měkkou modelací, které dílu dodávají snový romantizující akcent. Zajímavá nenásilná kompozice s opálovou hladinou, nad kterou se vyvyšují skalnaté břehy, navozuje dojem výjimečnosti nevšední krajinné scenérie. Stejnému účinku slouží figurální stafáž v popředí obrazové plochy. Navrátilův rukopis je čitelný, ale nevyzývavý, dobře podporuje vizuální účinek barevných ploch. Obraz představuje vysoce kvalitní výtvarnou práci, která velmi dobře reprezentuje tvorbu stěžejní osobnosti českého umění 19. století.

o autorovi: 1798-1865

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 200 000.

posouzeno znalcem
128507. Převozníci na jezeře
Zbývá:5 dnů, 18 hodin
Konec dražby:27.11.2024 20:04:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:13 000 Kč