Josef Mžyk - Zámek Kozel, Srpen 1992

Litografie, 67x46 cm. Signováno vpravo dole tužkou Josef Mžyk 1992. Volný list.

o autorovi: 1944
Malíř, kreslíř, grafik. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, dále na AVU v Praze u prof. Tittelbacha a v grafické speciálce prof. Čepeláka, posléze na École des Beaux Arts v ateliéru prof. Debré. Tvořil grafické cykly i malby s vyrovnanou barevnou harmonií. Jeho grafické cítění se odráží i v malbě a vytváří tak jeho autorský rukopis. Malíř je uznávaným představitelem evropské figurální kresby a malby. Vystavuje po celém světě, jeho práce vlastní Národní galerie v Praze i galerie ve Washingtonu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

72497. Zámek Kozel, Srpen 1992
Dražba ukončena:09.02.2022 23:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč