Josef Mžyk - Dva akty

Serigrafie, 51x41 cm. Signováno vpravo dole Mžyk Josef 1976. Číslováno 6/80. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1944
Malíř, kreslíř, grafik. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, dále na AVU v Praze u prof. Tittelbacha a v grafické speciálce prof. Čepeláka, posléze na École des Beaux Arts v ateliéru prof. Debré. Tvořil grafické cykly i malby s vyrovnanou barevnou harmonií. Jeho grafické cítění se odráží i v malbě a vytváří tak jeho autorský rukopis. Malíř je uznávaným představitelem evropské figurální kresby a malby. Vystavuje po celém světě, jeho práce vlastní Národní galerie v Praze i galerie ve Washingtonu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

63130. Dva akty
Dražba ukončena:12.08.2021 22:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč