Josef Multrus - Klavíristka

Olej na plátně, 18x15 cm. Signováno vpravo dole Multrus. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Předložená ukázka figurální malby Josefa Multruse zobrazuje dívku v interiéru. Mladá žena oblečená do dobového oděvu je plně ponořená do hry na klavír a nevnímá okolní děj. Její vlasy jsou spjaté do vysokého účesu, pohled směřuje na nástroj a jenom ruce naznačují plynulou hru, které se s oddaností věnuje. Barevnosti kompozice dominují teplé zemité odstíny, na jejichž pozadí se vymezuje bílá košile modelky a tlumený zelený odstín její šatu. Autorovi se bezpochyby podařilo předat půvab mladé ženy a vystihnout hlubokou míru psychologizace zobrazené postavy, kterou sledujeme ve výrazných rysech obličeje a nestranném pohledu modelky. Realistický portrét je vysoce kvalitní ukázkou figurální kompozice, které patří k jedním ze stěžejních témat díla Josefa Multruse a jsou vysoce ceněné.

Nejdelší strana: 27 cm

o autorovi: 1898, Praha - 1957, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
125214. Klavíristka
Dražba ukončena:30.10.2024 22:07:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč