Kvaš, 26x20 cm. Signováno vpravo dole Mukařovský 19. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.
o autorovi: 1851 – 1921
Malíř, ilustrátor. Absolvoval pražskou malířskou akademii. Od r. 1870 přispíval svými ilustracemi, zejména portréty a žánrovými kresbami, do Světozoru. Od 80. let žil v Mnichově, do vlasti se vrátil až před 1. světovou válkou, žil v Domažlicích a zaměřil se na portréty obyvatel Chodska. Zachovával si svůj tradiční styl, nové umělecké směry se ho nedotkly.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč