Josef Matička - Žena s jablky

Akvarel, 11x14 cm. Signováno vlevo dole Matička. Datováno 8/1968. Volný list.

o autorovi: 1893 - 1976
Narodil se v Praze. Ke studiu na AVU nebyl přijat, tak absolvoval večerní kurzy u prof. Jakesche, Kouly a Liebschera a vystudoval na pražské technice architekturu. Ve své tvorbě zachycoval zákoutí staré Prahy, Litomyšle, Budislavi a krajiny východních Čech. Postupně si vytvořil vlastní styl blízký naivní malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.

72339. Žena s jablky
Zbývá:22 dnů, 3 hodin
Konec dražby:09.02.2022 20:35:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 14.01.2022 9:40:57 5212