Akvarel, 11x14 cm. Signováno vlevo dole Matička. Datováno 8/1968. Volný list.
o autorovi: 1893 - 1976
Narodil se v Praze. Ke studiu na AVU nebyl přijat, absolvoval večerní kurzy u profesorů Jakesche, Kouly a Liebschera a vystudoval na pražské technice architekturu. Ve své tvorbě zachycoval zákoutí staré Prahy, Litomyšle, Budislavi a krajiny východních Čech. Postupně si vytvořil vlastní styl blízký naivní malbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.