Josef Matička - Skály nad Dolcem u Budislavi

Akvarel na papíře, 41x61 cm. Signováno vlevo dole Matička. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1893 - 1976
Narodil se v Praze. Ke studiu na AVU nebyl přijat, absolvoval večerní kurzy u profesorů Jakesche, Kouly a Liebschera a vystudoval na pražské technice architekturu. Ve své tvorbě zachycoval zákoutí staré Prahy, Litomyšle, Budislavi a krajiny východních Čech. Postupně si vytvořil vlastní styl blízký naivní malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.

19783. Skály nad Dolcem u Budislavi
Dražba ukončena:26.04.2018 18:26:34
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 100 Kč