Kresba, 21x28 cm. Signováno vpravo dole Matička 43. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: 1893 - 1976
Narodil se v Praze. Ke studiu na AVU nebyl přijat, absolvoval večerní kurzy u profesorů Jakesche, Kouly a Liebschera a vystudoval na pražské technice architekturu. Ve své tvorbě zachycoval zákoutí staré Prahy, Litomyšle, Budislavi a krajiny východních Čech. Postupně si vytvořil vlastní styl blízký naivní malbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.