Josef Matička - Cesta v lese

Olej na kartonu, 50x63 cm. Signováno vlevo dole Matička 33. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1893 - 1976
Narodil se v Praze. Ke studiu na AVU nebyl přijat, absolvoval večerní kurzy u profesorů Jakesche, Kouly a Liebschera a vystudoval na pražské technice architekturu. Ve své tvorbě zachycoval zákoutí staré Prahy, Litomyšle, Budislavi a krajiny východních Čech. Postupně si vytvořil vlastní styl blízký naivní malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.

68835. Cesta v lese
Dražba ukončena:25.11.2021 20:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč