Josef  Loukota - Zasněná dívka

Olej na plátně, 63x50 cm, signováno vpravo dole, rám.

1879, Hranice u Dobříše - 1967, Praha
Student UMPRUM (1896-1899, prof. Liška a Mašek), poté žák AVU (1899-1900, prof. Brožík; 1902-1903, prof. Schwaiger). Od roku 1939 profesor na AVU. V malbě byly jeho hlavím námětem životy obyčejných lidí a ulice velkoměsta. Jako kreslíř s oblibou zachycoval postavy v pohybu.

Pozn.: Signatura hůře čitelná.

1648. Zasněná dívka
Dražba ukončena:26.11.2014 21:27:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč