Josef  Loukota - Portrét muže s viržinkem

Olej na plátně, 66x56 cm, signováno vpravo dole Jos. Loukota 24, rám.

1879, Hranice u Dobříše - 1967
Žák UMPRUM v Praze (1896-1899; prof. Liška a Mašek). Poté studia na AVU (1899-1900; prof. Brožík a 1902-1903; prof. Schwaiger). Tvoří dekorativní malby a výjevy ze života obyčejných lidi a z ulic velkoměstkých. V kresbě vynikal v zachycení postav v pohybu.

2886. Portrét muže s viržinkem
Dražba ukončena:01.10.2015 19:51:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč