Olej na plátně, 66x56 cm, signováno vpravo dole Jos. Loukota 24, rám.
1879, Hranice u Dobříše - 1967
Žák UMPRUM v Praze (1896-1899; prof. Liška a Mašek). Poté studia na AVU (1899-1900; prof. Brožík a 1902-1903; prof. Schwaiger). Tvoří dekorativní malby a výjevy ze života obyčejných lidi a z ulic velkoměstkých. V kresbě vynikal v zachycení postav v pohybu.