Akvarel, 32x24 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.
1879, Hranice u Dobříše - 1967, Praha
Student UMPRUM (1896-1899, prof. Liška a Mašek), poté žák AVU (1899-1900, prof. Brožík; 1902-1903, prof. Schwaiger). Od roku 1939 profesor na AVU. V malbě byly jeho hlavím námětem životy obyčejných lidí a ulice velkoměsta. Jako kreslíř s oblibou zachycoval postavy v pohybu.