Josef Liesler

69407. Zátiší

popis: Barevná litografie, 50x37 cm. Signováno tužkou vpravo dole Liesler 87. Číslováno 100/136. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 - 2005
Narodil se ve Vidolicích. Studoval na fakultě architektury kreslení u prof. Blažíčka, Sejpky a Boudy. Svou tvorbou zasahovat do rozmanitých výtvarných oborů: malby, volné a užité grafiky, známkové tvorby, plakátu, ilustrace i monumentálního malířství, mozaiky a sgrafita. Vystavoval jak doma, tak v zahraničí. V jeho díle, vzniklém v průběhu sedmdesáti let, je ceněna zejména univerzálnost, lehkost improvizace a výjimečná pracovitost autora. Byl členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 050 000 Kč.

zbývá: 8 dnů, 7 hodin

konec dražby: 08.12.2021 20:07:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč