Josef Liesler

69410. Virgo

popis: Barevná litografie, 29x23 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Liesler 86. Číslováno 52/100. Fám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1912 - 2005
Narodil se ve Vidolicích. Studoval na fakultě architektury kreslení u prof. Blažíčka, Sejpky a Boudy. Svou tvorbou zasahoval do rozmanitých výtvarných oborů: malby, volné a užité grafiky, známkové tvorby, plakátu, ilustrace i monumentálního malířství, mozaiky a sgrafita. Vystavoval jak doma, tak v zahraničí. Byl členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 050 000 Kč.

zbývá: 4 dnů, 0 hodin

konec dražby: 08.12.2021 20:10:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč