Josef Liesler

19109. Pantáta

popis: Kresba - kombinovaná technika, 40x29 cm. Signováno vpravo dole Liesler 1956. Volný list.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1912 - 2005
Narodil se ve Vidolicích. Studoval na fakultě architektury kreslení u prof. Blažíčka, Sejpky a Boudy. Svou tvorbou zasahovat do rozmanitých výtvarných oborů: malby, volné a užité grafiky, známkové tvorby, plakátu, ilustrace i monumentálního malířství, mozaiky a sgrafita. Vystavoval jak doma, tak v zahraničí. V jeho díle, vzniklém v průběhu sedmdesáti let, je ceněna zejména univerzálnost, lehkost improvizace a výjimečná pracovitost autora. Byl členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 050 000 Kč.

dražba ukončena: 16.05.2018 21:07:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč limit (14.05.2018 1:55:32) 3699
500 Kč 13.05.2018 21:12:00 318