Tempera, 35x31 cm. Signováno vpravo dole Liesler 62. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Tempera, 35x31 cm. Signováno vpravo dole Liesler 62. Rám, pasparta, sklo.
Barevné svěží zátiší vyniká lehkostí zpracování. Autor dílo vytvořil ve zralém tvůrčím období. V jeho tvorbě se vždy odrážela nálada doby. Kompozice tvořená štědře naplněnou mísou ovoce, nakrojeným zralým melounem a volně položenými plody na světle prostřeném stole spolu s jasnými barvami ukazují na uvolněnost a optimismus, který lze v dílech této dekády zaznamenat. Josef Liesler je vysoce ceněný autor, jehož rozmanitá tvorba je na trhu s uměním stabilně vysoce ceněna.
o autorovi: 1912 - 2005
Narodil se ve Vidolicích. Studoval na fakultě architektury kreslení u profesorů Blažíčka, Sejpky a Boudy. Svou tvorbou zasahoval do různých výtvarných oborů: malby, volné a užité grafiky, známkové tvorby, plakátu, ilustrace i monumentálního malířství, mozaiky a sgrafita. Vystavoval jak doma, tak v zahraničí. Byl členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 050 000 Kč.