Josef Lada - Jaro a děti

Ofset, 27x42 cm. Signováno vlevo nahoře v tisku Jos. Lada 54. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé (Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 850 000 Kč

28334. Jaro a děti
Dražba ukončena:13.03.2019 21:22:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč