Josef Lada

69768. Hastrman

popis: Ofset, 41x56 cm. Signováno vpravo nahoře v tisku Jos. Lada 39. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé (Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 850 000 Kč

zbývá: 5 dnů, 6 hodin

konec dražby: 05.12.2021 20:26:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč 28.11.2021 22:17:43 9398