Josef Lada - Hajného sen

Ofset, 26x42 cm. Signováno vpravo dole v tisku Jos. Lada 41. R8m, sklo.

Pozn.: Rám mírn ěpoškozen.

o autorovi: 1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé (Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 850 000 Kč

28335. Hajného sen
Dražba ukončena:13.03.2019 21:23:46
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč