Josef Lada - Soubor 7- mi litografií

Litografie, 21x17 cm, nesignováno, volné listy.

1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche. na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé ( Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Papír místy poškozen a zašpiněn.

6021. Soubor 7- mi litografií
Dražba ukončena:26.10.2016 22:06:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč