Josef Lada - Koledníci

Akvarel, 25,5x14,5 cm, signováno vpravo nahoře Jos. Lada 56.

1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche. na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé ( Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Skvrna, razítko.

2452. Koledníci
Dražba ukončena:28.05.2015 20:22:53
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč