Josef Lada - Hospodská rvačka

Ofset, 37x60 cm, signováno vpravo nahoře Jos Lada 43, rám, zaskleno.

1887, Hrusice u Senohrab - 1957, Praha
Učil se na večerních kurzech prof. Jakesche. na UMPRUM. Tvořil především ilustrace k národním říkadlům a pohádkám. Jeho ilustrace a veselé kresby byly otisknuty v mnoha listech i časopisech u nás i v zahraničí. Kreslí na motivy venkova, vojenského života, lidové postavy a zvířata českých vesnic. Později je jeho tvorba hojně zastoupena v knižních vydáních pro mládež. Navrhl jevištní výpravy pro Národní divadlo v Praze. Sám napsal několik dětských pohádek a vydal i pár knih pro dospělé ( Straky na vrbě,...). Souborně vydal 200 karikatur "Válka v kostce". Jeho nejpopulárnějšími karikaturami a ilustracemi jsou díla pro Haškova Švejka. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Papír poškozen.

3524. Hospodská rvačka
Dražba ukončena:27.01.2016 19:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 100 Kč