Olej na překližce, 12x18 cm, signováno vlevo dole Krejsa, rám, zaskleno.
1886, Husinec u Prachatic - 1941, Husinec u Prachatic
Student UMPRUM ve Vídni (prof. Fr. Alta a Tomc), poté se učil ve Florencii na akademii sv. Lukáše. Podnikl studijní cesty do Itálie a po Karpatech. Věnoval se krajinomalbě a tvorbě zátiší. Hojně vystavoval zejména v Prachaticích a okolí.