Josef Král - Samota v zimě

Olej na kartonu, 38x32 cm. Signováno vpravo dole J. Král. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis a číslo.

Nejdelší strana: 38 cm

o autorovi: Narodil se 24. 5. 1877 v Rakovníku a zemřel 19. 2. 1914 v Praze. Malíř krajinář.

Byl žákem profesorů Mařáka a Ottenfelda na pražské Akademii. V roce 1907 podnikl studijní cestu po Německu. Ze svých cest přivážel studie z nádraží a z přístavů, dokonale vystihoval kouř nádraží i mlhavost velkoměstské atmosféry. Řadu jeho kreseb z Mnichova a Norimberku přinesla „Zlatá Praha“, kde také některé jeho obrazy byly reprodukovány. V prosinci 1909 vystavoval v Domě umělců v Praze 135 prací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
96657. Samota v zimě
Dražba ukončena:29.06.2023 21:50:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč