Josef Král - Muž v brnění - VELKÝ FORMÁT

Olej na plátně, 135x70 cm. Signováno vlevo dole J. Král. Nerámováno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: Narodil se 24. 5. 1877 v Rakovníku a zemřel 19. 2. 1914 v Praze. Malíř krajinář.

Byl žákem profesorů Mařáka a Ottenfelda na pražské Akademii. V roce 1907 podnikl studijní cestu po Německu. Ze svých cest přivážel studie z nádraží a z přístavů, dokonale vystihoval kouř nádraží i mlhavost velkoměstské atmosféry. Řadu jeho kreseb z Mnichova a Norimberku přinesla „Zlatá Praha“, kde také některé jeho obrazy byly reprodukovány. V prosinci 1909 vystavoval v Domě umělců v Praze 135 prací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400 000 Kč

60077. Muž v brnění - VELKÝ FORMÁT
Dražba ukončena:27.05.2021 21:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč