Olej na plátně fixovaném na kartonu, 29x22 cm. Signováno vpravo dole J. Král. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: Narodil se 24. 5. 1877 v Rakovníku a zemřel 19. 2. 1914 v Praze. Malíř krajinář.
Byl žákem profesorů Mařáka a Ottenfelda na pražské Akademii. V roce 1907 podnikl studijní cestu po Německu. Ze svých cest přivážel studie z nádraží a z přístavů, dokonale vystihoval kouř nádraží i mlhavost velkoměstské atmosféry. Řadu jeho kreseb z Mnichova a Norimberku přinesla „Zlatá Praha“, kde také některé jeho obrazy byly reprodukovány. V prosinci 1909 vystavoval v Domě umělců v Praze 135 prací.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400 000 Kč