Olej na kartonu, 31x51 cm, signováno vpravo dole, rám.
1877, Rakovník - 1914, Praha
Student AVU (prof. J. Mařák a Ottenfeld). Podnikl studijní cestu po Německa, kde ho zaujal zejména Mnichov a Hamburk. Obě města se stala častými náměty jeho studií z nádraží a přístavů. Uměl mistrně vystihnout kouř nádraží a neméně dobře také dokázal zachytit pobřeží okolo přístavů.