Josef Král - Moře se skalisky

Olej na kartonu, 31x51 cm, signováno vpravo dole, rám.

1877, Rakovník - 1914, Praha
Student AVU (prof. J. Mařák a Ottenfeld). Podnikl studijní cestu po Německa, kde ho zaujal zejména Mnichov a Hamburk. Obě města se stala častými náměty jeho studií z nádraží a přístavů. Uměl mistrně vystihnout kouř nádraží a neméně dobře také dokázal zachytit pobřeží okolo přístavů.

1713. Moře se skalisky
Dražba ukončena:27.11.2014 19:31:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 300 Kč