Olej na plátně fixovaném na kartonu, 51x41 cm. Signováno vlevo nahoře Koudelka. Rámováno.
Nejdelší strana: 62 cm
Předložená olejomalba je skvělou ukázkou tvorby Josefa Koudelky, podstatnou složku které tvoří zobrazení člověka prostřednictvím různých perspektiv. Před divákem se otevírá pohled na polopostavu mladé ženy zachycené z profilu, jejíž melancholická nálada přitahuje naši pozornost. Levou rukou se modelka nenuceně dotýká odhaleného poprsí, zatímco pravá paže spadá dolů. Její pohled je veden mimo divákovu osu a naznačuje hluboké zamyšlení ve kterém se zobrazená nachází. Pozadí je neutrální a tak hlavní pozornost je zaměřena na zobrazení zářivé pleti dívky provedené pomocí jemných barevných tónů. Uvolněná pozice těla a pastelové odstíny palety malíře vytváří neobyčejně silný dojem. Dílo Josefa Koudelky představuje vynikající sběratelskou a akviziční příležitost pro sbírku domácího figurativního umění.
o autorovi: 1877 - 1960
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč