Josef Konečný - Jaro na Vysočině

Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Jos. Konečný. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 63 cm

Předložené dílo Josefa Konečného zachycuje výjev se dvěma chalupami v období probouzejícího se jara. Pohled na jarní krajinu Konečného prezentuje coby zaujatého pozorovatele krajiny s citem pro vystižení přirozené barevnosti a nestrojenosti přírody. Atraktivitu malby podtrhuje neotrocká práce s tahy štětcem, které jednotlivé součásti scény vystihují v uvolněné malířské zkratce. Autorův osobitý přístup je patrný také v místech, kde prosvítá podklad. Paletu malíř volil živou se svěžími odstíny zeleně. Barevnost i Konečného spontánní, až gestický styl obrazu dodávají jikru bezprostředního záznamu skutečnosti. Jedná se o práci s nespornou výtvarnou hodnotou.

o autorovi: 1907 – 1996
Malíř. Studoval Školu uměleckých řemesel v Brně u prof. Süssera a na AVU v Praze u O. Nejedlého a V. Nechleby. Žil a pracoval v Praze.

112762. Jaro na Vysočině
Dražba ukončena:27.03.2024 20:19:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 27.03.2024 16:47:43 15079