Olej na plátně, 55x55 cm. Signováno vpravo dole Konečný Žar 40. Rámováno.
Dílo, ve kterém autor plně rozvinul kvalitní malířské základy, které získal od svého učitele a velkého vzoru prof. Nechleby. Romantický námět zachycuje mladou dívku s utrženým kvítkem uprostřed tajuplné zahrady. Střízlivá barevnost nechává vyznít křehkosti námětu. Upoutá také práce se světlem pronikajícím stinnou zahradou. Dílo galerijní hodnoty doporučujeme jak pro jeho hodnotu sběratelskou, tak investiční.
o autorovi: 1909-1989
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.