Josef Konečný

58422. Dívka v zahradě

popis: Olej na plátně, 55x55 cm. Signováno vpravo dole Konečný Žar 40. Rámováno.
Dílo, ve kterém autor plně rozvinul kvalitní malířské základy, které získal od svého učitele a velkého vzoru prof. Nechleby. Romantický námět zachycuje mladou dívku s utrženým kvítkem uprostřed tajuplné zahrady. Střízlivá barevnost nechává vyznít křehkosti námětu. Upoutá také práce se světlem pronikajícím stinnou zahradou. Dílo galerijní hodnoty doporučujeme jak pro jeho hodnotu sběratelskou, tak investiční.

o autorovi: 1909-1989
Narodil se v Žarošicích u Ždánic. Studoval pražskou AVU u prof. Nechleby, který mu byl velkou tvůrčí inspirací. Věnoval se malbě, jeho hlavními tématy portréty, květinová zátiší, folklórní a venkovské motivy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

zbývá: 8 dnů, 4 hodin

konec dražby: 28.04.2021 19:26:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 3 700 Kč