Olej na plátně fixováném na desce, 61x41 cm. Signováno vlevo nahoře Jos. Konečný. Rámováno.
Nejdelší strana: 80 cm
Předkládaný obraz Josefa Konečného je typickou ukázkou autorova pojetí květinového zátiší, na které se tento známý český malíř s oblibou zaměřoval. Kytice je usazena do formátu takovým způsobem, že takřka zcela zaplňuje obrazovou plochu a navozuje velmi intenzivní dojem. Bohatost výjevu podtrhuje i vyspělý způsob malířské práce, zejména vyjádření prostorovosti a barevná skladba. Konečný efektně nasvěcuje tu část kytice, která se nachází nejblíže k divákovi. Dosahuje tím plné plasticity a realistické přesvědčivosti. Malíř volil přirozenou paletu, která spolu se zmíněným světelným efektem působí živým jiskrným dojmem. Červeným, růžovým, žlutým a okrovým barvám květů dává vyniknout potemnělý odstín pozadí. Jedná se o práci velmi atraktivní, jejíž estetická kvalita se kromě zmíněného opírá o malířovu schopnost trefně vystihnout detaily jednotlivých rostlin. V květinových zátiších Josef Konečný našel prostor uplatnění svého jedinečného malířského talentu. Nabízené dílo to jen potvrzuje.
o autorovi: 1909-1989
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.