Josef Konečný (Žarošice) - Kytice

Olej na plátně, 39x35 cm. Signováno vlevo dole J. Konečný. Nerámováno.

Nejdelší strana: 39 cm

o autorovi: 1909 – 1989
Malíř. Vyučil se malířem pokojů a dekorací, pak začal navštěvovat kurzy kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně. Od r. 1932 žil v Praze, studoval u prof. Nechleby na AVU, studia dokončil po válce. V r. 1946 se usadil v Hodoníně a mnohá jeho díla jsou inspirována slováckým folklorem. Zpočátku byl ovlivněn V. Nechlebou a starými mistry (portréty a zátiší 30. let). Ve 40. letech vyjadřoval expresivně laděnou tvorbou prožitky válečných hrůz. Později se věnoval také krajinomalbě. Signaturu Konečný doplňoval zkratkou Žar, aby se odlišil od jiného malíře stejného jména.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

119408. Kytice
Zbývá:5 dnů, 1 hodin
Konec dražby:07.07.2024 20:11:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 01.07.2024 11:44:39 15630