Josef Konečný (Žarošice) - Dívčí povídání

Olej na plátně, 37x27 cm. Signováno vpravo dole Konečný Žar. 67. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 47 cm

o autorovi: 1909 – 1989
Malíř. Vyučil se malířem pokojů a dekorací, pak začal navštěvovat kurzy kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně. Od r. 1932 žil v Praze, studoval u prof. Nechleby na AVU, studia dokončil po válce. V r. 1946 se usadil v Hodoníně a mnohá jeho díla jsou inspirována slováckým folklorem. Zpočátku byl ovlivněn V. Nechlebou a starými mistry (portréty a zátiší 30. let). Ve 40. letech vyjadřoval expresivně laděnou tvorbou prožitky válečných hrůz. Později se věnoval také krajinomalbě. Signaturu Konečný doplňoval zkratkou Žar, aby se odlišil od jiného malíře stejného jména.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

89682. Dívčí povídání
Dražba ukončena:22.02.2023 22:47:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč