Josef Kočí - Slavnost

Akvarel a tuš na papíře, 40x55 cm. Signováno vpravo dole Jos. Kočí 1923. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1880 – 1961

Malíř, grafik, ilustrátor, bratr sochaře Františka Kočího. Studoval nejdříve soukromě v Krajíčkově grafické škole v Plzni, později na AVU v Praze u F. Ženíška. Po absolutoriu podnikl studijní cesty do Itálie a do Ameriky. Ilustroval knihy pro Vilímkovo nakladatelství, vytvářel ilustrace a karikatury pro Humoristické listy. Za války se v jeho tvorbě začaly objevovat sociální motivy, po válce se pod vlivem impresionistů přiklonil k malbě, od r. 1930 se systematicky zabýval grafikou. Byl členem JUV, SVU Myslbek, SČUG Hollar. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a GHMP.

61026. Slavnost
Dražba ukončena:01.07.2021 21:42:41
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč