Josef Kočí - Na lovu

Akvarel, kvaš na kartonu, 30 x 37 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 1920, rámováno v ornamentálně zdobeném rámu v umělecké paspartě pod sklem za použití zlacené vložky.
Vyváženost akvarelové techniky s precizním provedením předurčuje toto dílo do galerijní kvality sběratelsky vyhledávané. Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.
Dílo pochází původně ze skvělé sbírky umění českých krajanů z Vídně.

O autorovi: Josef Kočí - Narodil se 16. 7. 1880 a zemřel v roce 1961. Malíř, grafik a ilustrátor. Studoval dva roky v soukromé grafické škole Krajíčkově v Plzni a v letech 1896-1902 na Akademii výtvarných umění u profesora Ženíška. Pořádal studijní cesty po Itálii a USA, kde začal ilustrovat. Byl ilustrátorem zejména historických děl, románů Ch. Dickense. Maloval však i historické obrazy. V pozdějších letech se věnoval zobrazování zemědělské práce a skutečného života venkovského lidu.
Byl žákem na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora H. Schwaigra. Tvořil malby figurální, podobizny, specializoval se na industriální motivy.

o autorovi: 1880 – 1961

Malíř, grafik, ilustrátor, bratr sochaře Františka Kočího. Studoval nejdříve soukromě v Krajíčkově grafické škole v Plzni, později na AVU v Praze u F. Ženíška. Po absolutoriu podnikl studijní cesty do Itálie a do Ameriky. Ilustroval knihy pro Vilímkovo nakladatelství, vytvářel ilustrace a karikatury pro Humoristické listy. Za války se v jeho tvorbě začaly objevovat sociální motivy, po válce se pod vlivem impresionistů přiklonil k malbě, od r. 1930 se systematicky zabýval grafikou. Byl členem JUV, SVU Myslbek, SČUG Hollar. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a GHMP.

56545. Na lovu
Dražba ukončena:04.03.2021 19:43:23
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč