Nejdelší strana: 77 cm
Olej na plátně, 30x60 cm. Signováno dole uprostřed Kilián. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předložená olejomalba je typickou ukázkou tvorby Josefa Kiliána, která se vyznačuje intenzívní barevností a sytým koloritem. Při pohledu na kompozici se divák plně ponoří do zobrazeného výjevu a ocitne se na pražském nábřeží za podzimního večera. Stává se tak účastníkem rušného života, kdy jednotlivé dvojice jsou zaujaté konverzací, jiné spěchají do dálky. Dominantní modré a červené tóny tvoří přitažlivý kontrast díla a vytváří melancholickou náladu zobrazeného výjevu. Obrazovou kompozici uzavírá Pražský hrad, který jako by výjevu přihlížel. Dílo nepochybně tvoří kvalitní a zajímavou ukázku tvorby Josefa Kiliána a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1918 - 1999
Narozen v Soběslavi.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.