Olej na kartonu, 25x31 cm, signováno vlevo dole J. Kadeřábek., rám. 1915, Lahovice - 2002 Žák AVU (1933-1938, prof. Obrovský). Kreslíř a malíř. Věnoval se portrétu, figurální malbě, zátiší i krajinomalbě. Vystavoval převážně v Praze.